سوله|سوله صنعتی|سوله استاندارد | سوله سبک خرپایی
15744
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15744,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

سوله سبک خرپایی

سوله سبک خرپایی

ساخت سوله های خرپایی

 • کاربری سوله
 • بودجه ی سازنده
 • مقاومت مدنظر سازه
 • نوع ساختار ظاهری سازه

همه و همه دلایلی برای ساخت سازه به یک روش خاص محسوب می شوند .

مطلب مهم درباره ی ساخت سوله ها طراحی ،اجرا و پیاده سازی فنی آن است که این مهم مورد توجه و انتظارمشتریان و متقاضیان قرار دارد.

در مورد ساخت سوله ابتدا باید درخواست های مشتریان در رابطه با انتظارشان از سازه به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد تا براساس همین نیازها و انتظارات سوله مورد انتظارشان طراحی وساخته شود .

در این میان می توان از سوله های دسته دوم نیز استفاده کرد اما باید توجه داشته باشیم که استفاده از سوله های دست دوم همیشه نمی تواند انتظارات متقاضیان را برآورده سازد ونیز در بسیاری حالات به دلیل ابعاد سازه و محاسبات خاص نمی توان سوله دست دوم را به کار گرفت وباید طراحی وساخت سوله از پایه واساس شروع شود.

ساخت اسکلت فلزی این سوله ها براساس نوع کاربری و متراژهریک آن ها متغیر بوده وبه نیاز مشتریان وابسته است با توجه به استفاده ی روز افزون بشر از سازه های فلزی که از هر لحاظ مطلوب و مورد پسند متقاضیان باشد این صنعت روز به روز به سمت مقاوم تر کردن وسبکتر کردن سازه رو به جلو پیش می رود واین روند تکامل باعث شده که سازندگان بیش از پیش به سازه های خرپایی توجه کنند وجهت قدرتمند کردن این سازه های مفید تمام تلاش خود را به کار گیرند .

 محاسن و مزایای سازه های خرپایی

 1. اشکال هندسی متنوع و متناسب با نیاز مشتریان
 2. از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تر از سازه های پیشین از جمله تیر ورق می باشد
 3. با استفاده از این روش می توان سازه ها و سالن هایی ساخت که دارای دهانه های بسیار بزرگ (بیش از۱۰۰متر ) و بدون نگهدارنده میانی که با روش تیر ورقی عملا ممکن نبودند(به لحاظ هزینه ) طراحی و اجرا کرد

 کاربرد های ساخت سوله های خرپایی

 1. به جهت ساخت سالن های ورزشی
 2. در ساخت تالار و محل های برگزاری همایش هااز سوله ی خرپایی استفاده می شود
 3. کارگاه های ساخت و تولید
 4. سازه های خرپایی مورد استفاده در سازه های ساختمانی و طبقاتی
 5. پل های بزرگ و ساخت پروژ های عظیم
 6. ساخت استادیوم های بزرگ ورزشی
 7. خطوط انتقال برق و برج ها به این روش ساخته می شود
 8. آشیانه های بزرگ تعمیر و نگهداری هواپیما
 9. ساخت سوله خرپایی جهت کارخانه های صنعتی تولید با نصب جرثقیل سقفی
 10. سازه های شهربازی

در حال حاضر مدرن ترین و کاراترین انواع سوله ،سوله خرپایی می باشد در این نوع سازه ها سوله با وزن سبکی ساخته می شود که این امر موجب می شود که قیمت آن به شدت کاهش پیدا کند جرثقیل های سقفی با تناژ های بالا قابل نصب در سوله های خرپایی هستند .

 مزایای ساخت سوله های خرپایی

 1. قیمت تمام شده در این سوله به شدت ارزان تر از سایر سوله هاست (تا یک سوم در دهانه های بزرگ )
 2. مونتاژ و دمونتاژ حتی برای افراد غیر حرفه ای امکان پذیر است
 3. می توان بدون ستون میانی سوله هایی با دهانه های بسیار بزرگ ساخت
 4. قابل استفاده در سوله های صنعتی،ورزشگاه هاو…
 5. مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر حوادث احتمالی
 6. سرعت ساخت و اجرای این سوله بالاست

این مزایا موجب شده تا سوله خرپایی سوله محبوبی در سراسر جهان شمرده شود و با توجه به کاربرد های متفاوت آن مهندسان و سازندگان بیش تر از این روش ساخت در پروژه های خود استفاده کنند.

بهترین سوله سبک, ساخت اسکلت فلزی, ساخت سوله خرپایی, سوله, سوله خرپایی, سوله یو بی ام, قیمت سوله خرپایی, کاربرد های سوله خرپایی, مزایای سوله خرپایی, معایب سوله خرپایی

کاربرد سوله خرپایی

کاربرد سوله خرپایی : سوله های خرپایی یکی از انواع سوله ها می باشد. از این نوع سوله در ساخت های مختلفی استفاده می شود. سوله های سبک خرپایی به دلیل مزایای فراوانی که دارا می باشد پر کاربرد نیز می باشد. به همین دلیل بهترین نوع سوله معرفی می شود. این نوع سوله علاوه بر مزایای زیادی که دارا هستند در مقایسه با سوله های یو بی ام و یا تیرورقی معایبی نداشته و معایب آن ها را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

ساخت سوله های خرپایی

سوله های خرپایی از فولاد کم تری نسبت به سوله های دیگر ساخته می شود . شکل این نوع سوله به شکل خرپا بوده و ظاهری مثلثی شکل دارد. سوله های خرپایی از قوطی های پروفیل ساخته می شوند. این نوع سوله کاربرد های گوناگونی را دارا است و ساخت آن بر اساس پیشرفته ترین روش های روز دنیا انجام می گیرد و زیر نظر مهندسین می باشد.

این نوع سوله با توجه به اینکه عاری از هر گونه عیب بوده و مزایایی نیز دارا می باشد کاربرد فراوانی دارد و در اکثریت ساخت ها از آن استفاده می شود.

 • استفاده از سوله های خرپایی برای ساخت سالن های ورزشی
 • از این نوع سوله در ساخت کارگاه ها نیز استفاده می شود.
 • استفاده از این نوع سوله در ساخت کارخانه های تولیدی و صنعتی
 • استفاده از این نوع سوله برای تهیه ی تالار ها و سالن های همایشی
 • استفاده از این نوع سوله در ساخت پل ها و برج های بزرگ به دلیل امکان گسترش دهانه
 • استفاده از این نوع سوله در آشیانه های هواپیما به منظور تعمیرات و یا نگهداری وسایل ضروری

به طور کلی سوله های سبک خرپایی به دلیل کاربرد فراوان پرکاربرد ترین نوع سوله می باشد .

سوله های خرپایی دارای مزیت های فراوانی می باشند. از جمله این مزایا می توان به وزن کم، مقاومت بالا ، قیمت بسیار پایین در ساخت، امکان گسترش دهانه ، امکان به کار بردن سلیقه، امکان استفاده از جرثقیل های سقفی و… می باشد.

انواع سوله ها, سبک سوله, سوله سپید, سوله های خرپایی, سوله های سبک, طراحی سوله های خرپایی, کاربرد سوله خرپایی

ساخت سوله های خرپایی  و دیگر ساخت و ساز سوله های فلزی قسمت مهمی در صنعت سازه های فلزی می باشد . سوله ها را به دلایل متفاوتی با بهره گیری از روش های مختلفی می سازند.

 • ساخت سوله های خرپایی
 • ساخت سوله تیرورقی
 • ساخت سوله UBM