سوله|سوله صنعتی|سوله استاندارد | سوله های UBM
15745
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15745,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

سوله های UBM

سوله های UBM

تفاوت سوله های UBM و خرپایی

تفاوت سوله های UBM و خرپایی ؛ سازه ای است که با متدهای  جدیدتری نسبت به سوله های قدیمی تر مانند تیرورقی ساخته شده است .

امروزه متفاضیان و مشتریان سوله بیشتر به روش های ساختی روی می آورند که از لحاظ قیمت به صرفه تر و مستحکم تر و به طور کلی پاسخگوی نیازهایشان باشد به همین دلیل رقابت هایی در این زمینه شکل گرفت و روش های خرپایی با فاصله ی زیادی از دوروش دیگر پیشی گرفته و هم اکنون مورد استفاده بسیاری از صنعتگران در سراسر جهان می باشد.

پوشش های پلی اورتان به عنوان عایق در سقف سازه های یو.بی.ام به کاربرده شده ومی تواند در برابر سرما و گرمای شدید به خوبی عمل کنند .

این نوع سازه ها ( سازه های یو.بی.ام ) معایبی دارند که موجب شده سوله های خرپایی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد و تفاوت سوله های UBM و خرپایی بیشتر مشخص شود.

تفاوت سوله های UBM و خرپایی

معایب سوله های یو بی ام

 1. محدودیت هایی در ساخت سوله هایی با دهانه های بزرگ وجود دارد
 2. امکان نصب جرثقیل های سقفی وجود ندارد.
 3. امکان نصب جرثقیل های پایه ای وجود ندارد.
 4. درباز وبسته کردن قطعات سازه و جا به جایی آن ها محدودیت هایی وجود دارد.
 5. نسبت به سوله های خرپایی از مقاومت کمتری برخورداراند.

به دلیل این محدودیت هایی که گفته شد از سوله های خرپایی به عنوان جایگزینی عالی در پروژه های و ابرسازه ها استفاده شده است.

سوله های خرپایی با وجود وزن کمی که دارد مقاومت بی نظیری از خود در برابر حوادثی از قبیل  زلزله، برف، طوفان و ..نشان می دهد.

موارد کاربرد سوله خرپایی:

 1. سوله های ورزشی و استخرها
 2. سوله های کشاورزی، سوله های مرغداری، سوله های دامداری
 3. سوله های اسکان های اضطراری ( به جهت سرعت بالایی که این سوله ها در ساخت دارند )
 4. سوله های خطوط تولید در کارخانه ها
 5. سوله های نمایشگاهی
 6. آشیانه های تعمیر و نگهداری هواپیما
 7. پل ها بزرگ و طولانی

می توان به راحتی از مقایسه این دو نوع سوله (خرپایی و یو.بی.ام ) این نتیجه را گرفت که سوله های خرپایی هم محدودیت های کمتری و هم مزیت های بیشتری نسبت به سوله های یو.بی.ام دارند.

تفاوت سوله های خرپایی و یو بی ام, جرثقیل سوله, ساخت سوله, سازه های یو بی ام, سوله, سوله ubm, سوله های خرپایی, سوله های یو بی ام, موارد کاربرد سوله خرپایی