سوله|سوله صنعتی|سوله استاندارد | طراحی سوله
15742
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15742,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

طراحی سوله

طراحی سوله

طراحی انواع سوله

 طراحی انواع سوله : ساختن انواع سوله که در حال حاضر برای استفاده از آن ها در کاربری های متفاوت ، در میان افراد و صنعتگران متداول شده است. شامل مراحل طراحی، تولید و بهره برداری می شود که مهم ترین آن ها بخش طراحی می باشد، طراحی سوله ها امری بسیار دقیق و حساس می باشد که لزوما بایستی به دست افراد متخصص در این امر انجام بپذیرد.

قبل از طراحی فرد باید یک سری فاکتورها و ضروریات را برای پرداختن به این مهم در جهت انجام آن به بهترین نحو در نظر بگیرد که اهمال در محاسبه ی هر کدام از آن ها می تواند به بار آورنده ی خسارات زیادی بشود.

بنا به اهمیت این امر در ادامه ی مطلب آیتم های مهم برای طراحی انواع سوله را بیان خواهیم کرد.

طراحی انواع سوله

 1. محاسبه ی بار های مرده و بارهای برف و زلزله و …
 2. محاسبه ی بار دینامیکی جرثقیل های نصب شده در سوله
 3. محاسبه ی میزان شیب مناسب برای سقف سوله
 4. محاسبه ی درز انقطاع
 5. محاسبه ی میزان تنش و تراکم زمین محل احداث سوله
 6. محاسبه ی انواع تیرها و ستون های قابل نصب در سوله
 7. محاسبه ی طول و عرض و ارتفاع سازه
 8. محاسبه ی ابعاد دهانه سوله
 9. محاسبه ی وزن تقریبی سازه
 10. محاسبه ی تعداد قاب ها
 11. محاسبه ی محل و چگونگی نصب تیر حمال جرثقیل

همان گونه که از پیش اشاره شد با توجه به حساسیت مرحله ی طراحی سوله ، به هیچ عنوان مردم عادی بدون داشتن علم و فن انجام این کار، نباید دست به همچین اقدامی بزنند . چرا که ممکن است در این صورت سازه ی پردازش شده دارای کیفیت و انسجام کافی نبوده و خطرات و خسارات زیادی را به دنبال داشته باشد که نزدیک ترین احتمال آن از بین رفتن صرفه ی اقتصادی ساخت سوله به دلیل نداشتن انسجام و قدرت کافی در نتیجه ی طراحی های ناآگاهانه و غیر تخصصی باشد.

انواع سوله, جرثقیل سوله, ساخت سوله, سازه های فلزی, سوله, سوله های سبک, طراحی سوله, نصب انواع سوله